Jakie rozwiązanie dla intelignetnego domu?

Comments (0)

Jakie rozwiązanie dla intelignetnego domu?

Zalety inteligentnego domu firmy Grenton

Poznając zalety inteligentnego domu firmy Grenton można przekonać się, że jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Innowacyjny system sterowania jest w stanie kontrolować pracę każdego urządzenia, a także zadbać o bezpieczeństwo i komfort domowników.

Określenie smart dom dotyczy budynku, który z technologicznego punktu widzenia znajduje się na znacznie wyższym poziomie niż stworzony tradycyjną metodą. W jego wnętrzu, oprócz nowoczesnych sprzętów, jest również sprawny i niezawodny system sterowania, odpowiadający za kontrolę działania poszczególnych urządzeń w pomieszczeniach. Oprócz domu, coraz więcej osób wybiera także inteligentne mieszkanie. Jest to świetne rozwiązanie, idealnie spełniające swoją funkcję w dużych aglomeracjach miejskich.

 

Grento inteligentny dom

 

Regulacja natężenia światła i wysokości temperatury

Inteligentny dom Grenton to miejsce, w którym stworzono doskonałe warunki, zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Dzięki systemowi regulowanego oświetlenia można dopasować je do pory roku, dnia czy konkretnej sytuacji. Inteligentna instalacja elektryczna umożliwia m.in. regulację jasności światła, jego koloru czy też tworzenie scen świetlnych. Zastosowanie urządzeń do automatycznego wyłączania zbędnego oświetlenia i kontroli jego natężenia, zapewnia także znaczne obniżenie wysokości rachunków za zużycie prądu elektrycznego, sięgające nawet 35% w skali roku. Inteligentny dom Grenton wyposażony jest również w efektywne sterowanie ogrzewaniem. Dzięki niemu każdy domownik może indywidualnie regulować temperaturę, jaka panuje w zajmowanym przez niego pomieszczeniu. Oprócz tego, system wspierający typowy smart dom, samodzielnie dobiera stopień ciepła we wnętrzach budynku, w zależności od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych czy dużej ilości otwartych okien. Gwarantuje to komfort cieplny i zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczeń. Wykorzystywany w tego rodzaju budownictwie system inteligentnego domu pozwala na 37% obniżkę wysokości dotychczasowych rachunków za ogrzewanie.

ogrzewanie inteligentny dom

 

Smart dom - tańsze utrzymanie budynku mieszkalnego

Inwestycja w inteligentny dom Grenton wiąże się z licznymi korzyściami dla jego właściciela. Wykorzystanie automatyki domowej pozwala na zdalną i bezpośrednią obsługę różnego rodzaju systemów, jaki znajdują się na wyposażeniu danego budynku mieszkalnego. Połączenie pompy ciepła, pieca gazowego, odpowiedniej wentylacji czy ogrzewania podłogowego w jeden, kompatybilnie działający, zdalnie sterowany układ, zapewnia znacznie tańsze utrzymanie całego budynku. Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest budynek inteligentny Grenton, może być wyposażone również w zdalnie uruchamiane rolety zewnętrzne, co jest szczególnie istotne, gdy pojawia się silny wiatr lub deszcz. Jeśli są to rolety antywłamaniowe, to dzięki nim podwyższone zostaje także bezpieczeństwo domowników. Obsługa zdalna może dotyczyć również wszelkich bram, drzwi czy sprzętów RTVAGD znajdujących się w budynku.

 Inteligentny dom światło

Inteligentny dom - systemy na miarę XXI wieku

Rozważając posiadanie takiego rozwiązania, jakim jest budynek inteligentny Grenton, warto mieć na uwadze, że zainstalowane w nim systemy sterowania zapewniają również pełną kontrolę nad znajdującymi się w domu sprzętami elektrycznymi. Pozwala to między innymi na monitorowanie czasu, jaki każdy domownik spędza przed ekranem telewizora czy komputerem stacjonarnym. Inteligentna instalacja elektryczna daje możliwość zdalnego wyłączania poszczególnych sprzętów RTVAGD, co jest przydatne, gdy dane urządzenie działa bez nadzoru domowników. Decydując się na inteligentny dom Grenton można także efektywnie zarządzać tym, co dzieje się na podjeździe, posesji czy w garażu. System sterowania gwarantuje także pełny monitoring domu i ogrodu, daje możliwość sterowania zraszaczami trawnika, a także odbywania zdalnej rozmowy z osobą stojącą przy domofonie. A wszystko to jedynie przy użyciu smartfona.

 

 inteligentny dom

 

Wiele osób zastawia się, jaki inteligentny dom wybrać, aby w 100% spełnił swoje zadanie. W celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie warto skontaktować się z firmą oferującą najlepsze rozwiązania na rynku w tym temacie. Przedstawiony na stronie internetowej grenton cennik, pozwoli oszacować wszystkie koszty inwestycji, zaś fachowe doradztwo konsultantów tej renomowanej firmy, umożliwi stworzenie spersonalizowanego systemu typu smart home. Firma Grenton gwarantuje wsparcie na każdym etapie realizacji projektu, którego celem jest stworzenie dla Ciebie najlepszego inteligentnego domu.

Od tego modułu CLU wszystko się zaczyna

CLU inteligentny dom

Leave a Reply

All fields are required